Sufit podwieszany

Dlaczego warto zamontować sufit podwieszany?

Sufit podwieszany to jeden z ciekawszych sposobów na wykończenie pomieszczeń wewnątrz budynku. Najczęściej ten rodzaj aranżacji wybierany jest do obiektów biurowych lub administracyjnych. Konstrukcję sufitu podwieszanego stosuje się także w wąskich przedpokojach.

Najważniejszą zaletę tego rozwiązania stanowi możliwość szybkiego zasłonięcia nierówności w powierzchni sufitu. Nie potrzeba nakładania gładzi i dodatkowego malowania. Panele sufitowe skutecznie zasłonią także instalację wentylacyjną, elektryczną czy inne nieestetyczne rury instalacyjne. Ponadto sufit podwieszany ułatwia rozplanowanie oświetlenia i pozwala na montaż świetlówek w kilku punktach biura.

Jeśli Ci potrzebny sufit podwieszany, Łódź natomiast jest miejscem, w którym ma odbyć się remont, możesz liczyć na nasze usługi. Specjaliści z firmy Amarosalbud mogą pochwalić się sporym doświadczeniem w tym zakresie. Stawiamy na ludzi z doświadczeniem, którym zależy na jakości wykonywanej pracy. Satysfakcja klientów daje nam powody do dumy i pozwala twierdzić, że nasze usługi stoją na najwyższym poziomie.

Montaż sufitu podwieszanego – zakres prac

Montaż sufitu podwieszanego to zadanie, które można podzielić na kilka etapów. Pierwszym z nich będzie wyznaczenie poziomu sufitu, czyli tak zwane trasowanie. W dalszych krokach montowane są aluminiowe profile przyścienne oraz równoległe do nich profile główne. Konstrukcję uzupełniają profile nośne, które tworzą kratownicę. Wymiary każdego z otworów to około 60 x 60 centymetrów, dlatego możliwy jest montaż uniwersalnych płyt sufitowych. 

Sam montaż konstrukcji to tylko część prac, jakie stoją przed pracownikami budowalnym. Dochodzi jeszcze układanie paneli, a często także sieci elektrycznej lub wentylacji w przestrzeni pod sufitem. Nie musisz się obawiać, że podczas montażu sufitu podwieszanego wynikną inne dodatkowe prace. Nasi specjaliści zajmują się wszystkimi pracami ogólnobudowlanymi i remontowymi. W przypadku dodatkowych zadań z pewnością sobie poradzą. Dzięki temu unikniesz problemów i będziesz mógł spokojnie poczekać do zakończenia montażu.